Ekologia w domu

Opakowań w których możemy przechowywać swoje przedmioty jest wiele. Co trzeba mieć na względzie szukając opakowań, które będą przyjazne środowisku? Przygotowaliśmy kilka propozycji. 


Opakowania z tektury - kartony


Opakowania z kartonu to niezastąpione przedmioty dla właścicieli sklepów internetowych, aczkolwiek często przydają się również do pakowania naszych drobiazgów. Pudła brystolowe można również wykorzystać do magazynowania, na przykład pamiątek czy domowych dokumentów. Opakowania kolorowe idealnie nadadzą się do pakowania i zabezpieczenia prezentów i sprawienia radości bliskiej osobie.


Torby ekologiczne


Papierowe torby na prezenty są wykonane z papieru kraft lub z cienkiej bibuły. Torebki są bardzo estetyczne i dlatego są używane w sklepach i gastronomi. Ich główne przeznaczenie nie przeszkadza w stosowaniu ich w domu, do pakowania przeróżnych drobiazgów. opakowania papierowe mogą być różnokolorowe w związku z tym prócz funkcji pakowej pełnią również funkcję ozdobną. 

Koszyki dekoracyjne


Plecionki towarzyszą nam od wieków. Materiał z którego są skonstruowane to najczęściej wiklina, która rośnie bardzo szybko. Źródło w pełni naturalnego tworzywa sprawia, iż kosze plecione są jednymi z najlepszych opakowań ekologicznych. W zależności od wielkości czy też budowy kosze mogą pomieścić nasze drobiazgi. Jest to też bardzo dobry sposób na transport zakupów ze sklepu. 


Skrzynki wykonane z drewna


Czy to odrestaurowane skrzynki po warzywach czy specjalnie przygotowane nowe skrzynki dekoracyjne, mają równe kształty, co sprawia, że można ustawić jedna na drugiej. Taka wieża perfekcyjnie sprawdzi się przy przechowywaniu zarówno drobnych przedmiotów jak również rzeczy o znaczących gabarytach.